Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Pomôžte hradu Lednica, venujte 2 % z vašej dane

Pomôžte hradu Lednica, venujte 2 % z vašej dane

Pomôžte hradu Lednica, venujte 2 % z vašej dane Historicko-Astronomickej Spoločnosti

Aj v roku 2008 môžete slobodne rozhodnúť o tom, čo sa stane s 2 % z vašich daní. My vám ponúkame možnosť, investovať ich do záchrany našeho kultúrneho dedičstva.

Už piaty rok dobrovoľne a bezodplatne venujeme svoj voľný čas záchrane unikátneho stredovekého hradu Lednica na Považí. Svojim prístupovým kamenným tunelom a mohutným schodišťom na pozorovateľňu vytesanými do hradnej skaly, patrí k raritám nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Ale nielen preto sme sa ho rozhodli zachrániť. Našim cieľom je zachovať nádherné pamiatky Slovenska ďalšej genrácii. Preto zapájame do našej činnosti aj mladých ľudí a organizujeme na hrade nielen záchranné práce, ale aj astronomické pozrovania. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči - radi vás na hrade privítame a ukážeme vám, ako a kde sme použili vaše 2%, ktoré ste nám venovali. Ďakujeme!

Názov: Historicko-Astronomická Spoločnosť
Sídlo: Skala 668/3, 019 01 ILAVA
IČO: 379 182 31
Právna forma: Občianske združenie

Ako nato keď chcete venovať 2 % z dane z príjmov

Ak podávate daňové priznanie /fyzické osoby, právnické osoby/:

Tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane je súčasťou daňového priznania, ktoré budete podávať za rok 2007. Termín odovzdania daňového priznania do 31.3.2008.

Ak ročné zúčtovanie Vašej dane vykoná Váš zamestnávateľ /t.j. nemáte povinnosť podať daňové priznanie/:

1. Požiadate zamestnávateľa, aby Vám vyplnil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti.
2. Vyplníte Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane
3. Obidve tlačivá zašlete alebo odnesiete na daňový úrad príslušný podľa Vášho trvalého bydliska do 30.04.2008 . (
www.drsr.sk)

Pre tých, ktorí sa rozhodnú aktívne pomôcť pri získavaní 2 % na záchranu hradu Lednica, je tu plagát (*jpg) a tlačivá (*zip).

Čo sú 2%?
Podľa zákona č. 595/2003 o daniach z príjmov môžete poskytnúť 2 % z dane v prospech niektorej neziskovej organizácie. Nepredstavuje to pre vás žiadne výdavky navyše. Vaše rozhodnutie dať ich na záchranu hradu Lednica pomôže vrátiť život na túto nádhernú pamiatku.

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

t najmenej päť plagátov

t najmenej päť plagátov týždeň bude pýtať na ostrov, na návšteve v Grécku, ako získať ruské víza, či sa zastaviť v Bulharsku alebo v Arménsku na svojej ceste po celom svete, či už je možné pracovať pod stolom / pretiahne "turistické vízum, ak vlaky odísť do Mongolska, alebo ako sa dostať z letiska v centre Moskvy. Cesta je dobre cestovalo. Nájsť tie nitky, a pridať odpoveď (čo prináša tému na vrchol, reštartovanie konverzácie).

220-701 - 220-702 - 350-001

Na začiatku 16. storočia,

Na začiatku 16. storočia, renesančný zámok stal sídlom miestnej šľachty a čoskoro rozšírili výstavba dvoch krídel, postavený ponúknuť lepšie ubytovanie pre hostí. V roku 1644 bol uvedený Bojnice barokový make-nad tým Hungareg Pálffy sa šľachtickej rodiny, ktorá od 17. do 19. storočia bol jedným z najbohatších a najvplyvnejších Hungareg v kráľovstve. Počet Pállfy Ján (1829 - 1908) bol posledný šľachtický majiteľ hradu. Po prenájom rakúskych architektov v roku 1888, coach sunglasses on renovovaný zamok v romantickom štýle, podľa zámky, ktoré videl na rieke Loire vo Francúzsku a palácov v Benátkach.

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,