Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Fresky kostola v Rákoši chátrajú

Fresky kostola v Rákoši chátrajú

Románsko–gotický kostol v Rákoši v okrese Revúca má mimoriadnu historickú hodnotu. Napriek tomu sa jeho obnova naťahuje s prestávkami už šestnásty rok.

Nástenné maľby pochádzajú zo 14. a 15. storočia, zatiaľ čo vznik kostola sa datuje do prvej polovice 13. storočia. Za unikát pokladajú pamiatkari neobvyklé stvárnenie Najsvätejšej Trojice.

Fresku náhodne objavili iba pred niekoľkými rokmi. Ukrývala sa za jedným z bočných oltárov a pri jeho demontáži čakalo odborníkov prekvapenie. Trojica je zobrazená v podobe sediaceho Boha s jednou hlavou a troma tvárami.

Viac sa dočítate v SME.sk a k článku je pridané aj video, ktoré ukazuje fresky kostola.

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

To bol výsledok tejto a

To bol výsledok tejto a klesajúci počet veriacich v populácii a že prvý voľný kostol chátral a niekoľkokrát zmenil majiteľa. L St Olav kostol prepošstvo kostol prepošstvo prežil až do rozpustenia kláštorov Henry VIII pod to chátral a bol obnovený v roku 1880. Bývalý Sims scandinvaian evanjelický kostol Lüthi, The Sims - Morton kraj dánsky architekt la winstrup a dánske remeselníci boli pre túto úlohu a počas nasledujúcich niekoľkých desaťročiach kostol chátral, pretože. Caithness CWS - história - latheron história - latheron 7 po reformácii v roku 1536, kostol chátral v midsth 19. storočí restaureration práce sa začali v roku 1929 bola dokončená obnova.
cameras | cheap handbags | discount perfume | cheap handbags

mosto.gr3y.ru eksi-dv.ru

qkowje.info sadffqwa.info

qkowje.info sadffqwa.info

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,