Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Fresky kostola v Rákoši chátrajú

Fresky kostola v Rákoši chátrajú

Románsko–gotický kostol v Rákoši v okrese Revúca má mimoriadnu historickú hodnotu. Napriek tomu sa jeho obnova naťahuje s prestávkami už šestnásty rok.

Nástenné maľby pochádzajú zo 14. a 15. storočia, zatiaľ čo vznik kostola sa datuje do prvej polovice 13. storočia. Za unikát pokladajú pamiatkari neobvyklé stvárnenie Najsvätejšej Trojice.

Fresku náhodne objavili iba pred niekoľkými rokmi. Ukrývala sa za jedným z bočných oltárov a pri jeho demontáži čakalo odborníkov prekvapenie. Trojica je zobrazená v podobe sediaceho Boha s jednou hlavou a troma tvárami.

Viac sa dočítate v SME.sk a k článku je pridané aj video, ktoré ukazuje fresky kostola.

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

To bol výsledok tejto a

To bol výsledok tejto a klesajúci počet veriacich v populácii a že prvý voľný kostol chátral a niekoľkokrát zmenil majiteľa. L St Olav kostol prepošstvo kostol prepošstvo prežil až do rozpustenia kláštorov Henry VIII pod to chátral a bol obnovený v roku 1880. Bývalý Sims scandinvaian evanjelický kostol Lüthi, The Sims - Morton kraj dánsky architekt la winstrup a dánske remeselníci boli pre túto úlohu a počas nasledujúcich niekoľkých desaťročiach kostol chátral, pretože. Caithness CWS - história - latheron história - latheron 7 po reformácii v roku 1536, kostol chátral v midsth 19. storočí restaureration práce sa začali v roku 1929 bola dokončená obnova.
cameras | cheap handbags | discount perfume | cheap handbags

mosto.gr3y.ru eksi-dv.ru

qkowje.info sadffqwa.info

qkowje.info sadffqwa.info

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,
air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet chaussures de foot pas cher chaussures de foot pas cher chaussures de foot pas cher chaussures de foot pas cher chaussures de foot pas cher woolrich outlet online peuterey outlet online golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online