Detail pamiatky

  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/common.inc(1352) : eval()'d code on line 303.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/common.inc(1352) : eval()'d code on line 327.
od admin
Warning: pg_query() [function.pg-query]: Query failed: ERROR: relation "system" does not exist LINE 1: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' ^ in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/database.pgsql.inc on line 125

Warning: ERROR: relation "system" does not exist LINE 1: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' ^ query: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/database.pgsql.inc on line 144

Zemianske Podhradie kostol

Evanjelický kostol


Kraj: [Všetky kraje] | Okres: -- | Obec: -

Prístup:
ŽSR Trenčianske Bohuslavice, SAD Zemianske Podhradie. Kostol je v strede obce.
Mapa:

Ak poznáte presné GPS súradnice tohto objektu, môžete ich pridať vyplnením formulára...

Zemepisná šírka N° ` Zemepisná dĺžka E° `
Meno: Mail:
Vaše meno a mail slúžia len na kontak s vami a nebudú nikde zobrazované ani inak zneužité. Bez týchto údajov ale nemôžeme súradnice publikovat. Ďakujeme za súradnice.

Ak máte track log pre GPS, možete ho pridať.
Prístup autom:
Autom až k objektu.
Akciové pobyty :
Popis okolia:
Kaštieľ na kraji obce.
Služby:
rodinný výlet bicykel 
Ostatné zaujímavosti:
Zemianske podhradie sa nachádza v strede Bošáckej doliny, len 12km od Nového Mesta nad Váhom. Na západ od obce na Hradiskách, na Bašte a na Martákovej skale sú stopy rozsiahlych valov hradiska a sídliska z obdobia púchovskej kultúry. V chotári obce sa našli nálezy z doby lužickej, halštatskej a laténskej. Prvou písomnou zmienkou je listina z roku 1397 pod názvom Podhrady (rok 1477 Podhragye, rok 1484 Podhradie, rok 1598 Podhrady prenes Bsacz, rok 1808 Zemanské Podhradie). Maďarský názov obce bol Nemespodhrágy. Bola príslušenstvom hradu Beckov, neskôr patrila rodine Príleskovcov a Ostrolúckych.
Adresa a kontakt:
-
Zemianske Podhradie


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície
 

 

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".
napísal brianna, Pia, 01/01/2010 - 09:56

Bol postaveny v rokoch 1784 až 1801. Kostol je ovalneho podorysu so stlporadim okolo celeho obvodu. Zvon v podstresi je z roku 1821. Kostol ma stvoro dveri, ktore vedu na kazdu svetovu stranu a ani jedny nie su hlavne. 70-561 Zasluzila sa on grofka Ester Prileska, ktora zorganizovala zalozenie evanjelickej cirkvi a.v., kostol zafinancovala a dokonca sa vraj podielala na jeho projektovani.HP0-P13

Nedaleko, v budove evanjelickej fare sa dnes nachadza Pamatny dom J.L. Holubyho a L.V.Riznera.
Za povsimnutie stoji aj Kastiel rodin 350-050 Prileskych-Ostroluckych v Zemianskom Podhradi, ktory je znamy Adelou Ostroluckou, niekdajsou laskou L.Stura.

napísal dabora, Št, 31/03/2011 - 11:58

CSS style sheets have made it easier to handle web pages during web development. CSS or Cascading Style Sheets as the name suggests is a style sheet that allows you to easily link to other documents in your website. It allows you to retain control over the various elements in different web pages of your website. CSS only defines the structure and content presentation of a website it has nothing to do with the design of a website. A single CSS sheet can control the font, positioning, colour and style information of an entire website.
__________________________________________

Pass4sure HP0-Y23| Pass4sure HP0-J43| Pass4sure 1Y0-A17| Pass4sure 642-983| Pass4sure 642-181| Pass4sure 642-741| Pass4sure 117-102| Pass4sure 117-101