Detail pamiatky

  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/common.inc(1352) : eval()'d code on line 303.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/common.inc(1352) : eval()'d code on line 327.
od admin
Warning: pg_query() [function.pg-query]: Query failed: ERROR: relation "system" does not exist LINE 1: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' ^ in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/database.pgsql.inc on line 125

Warning: ERROR: relation "system" does not exist LINE 1: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' ^ query: SELECT * FROM system WHERE type = 'theme' in /data/www/www.pamiatky.net/html/includes/database.pgsql.inc on line 144

Bošany mladší kaštieľ

Veľké Bošany kaštielik


Kraj: Trenčín | Okres: Partizánske | Obec: Bošany

Mapa:
GPS súradnice N 0° 0' E 0° 0' .

Ak máte track log pre GPS, možete ho pridať.
Akciové pobyty :
Služby:
rodinný výlet 
Ostatné zaujímavosti:
Obec v podhorí Tribča na ľavom brehu rieky Nitra, 6 km na SV od Topoľčian. Má staré osídlenie s významnými archeologickými nálezmi viacerých kultúr. Veľké Bošany sa prvýkrát spomínajú v roku 1183, Malé Bošany v roku 1277. Obce sa zlúčili v roku 1924. Tradícia spracovávania koží - koželužne tu založili v roku 1866 a v čase svojho vzniku patrili k najväčším v Uhorsku. Okrem spomínaného kaštieľa je v obci neskorobarokový kostol z roku 1776, postavený na mieste staršieho gotického kostola (cenný interiér); na cintoríne baroková kaplnka a renesančný kaštieľ ktorý si zachoval svoj pevnostný charakter.
Adresa a kontakt:
Bošany
Veľké Bošany


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície