Hrady, zámky, kaštiele a ostatné pamiatky na Slovensku
Momentálne si môžete prezerať 281 pamiatok z 9586 všetkých pamiatok SR.
Hlavná stránka » Vyhľadávanie pamiatok » Detail pamiatky

Detail pamiatky

Bešeňová kaštieľ

Kaštieľ Mitošiny


Kraj: Žilina | Okres: Ružomberok | Obec: Bešeňová

Stručný popis:
Renesančno-barokový kaštieľ z prvej polovice 17.storočia. Štvorkrídlová uzatvorená dispozícia s nárožnými vežami s priľahlým parkom na okraji obce.
História:
Kaštieľ postavili v prvej polovici 17. storočia Dvorníkovci. Zbarokizovali ho v druhej tretine l8.storočia, vtedy upravili aj väčšiu časť interiérov. Účelové adaptácie 1922 a 1950 nepriniesli podstatnejšie zásahy do jeho podoby. Klasicistické prefasádovanie z prvej polovice 19. storočia odstránili pri pamiatkovej obnove v roku 1982.
Interiér:
Zachovali sa renesančné a najmä barokové valené klenby s podkasanými lunetami.
Exteriér:
Bloková poschodová štvorvežová stavba so stredným rizalitom, ktorý zdôrazňuje slávnostnú sálu orientovanú do parku. Na fasádach renesančné kvádrovanie zo 17. storočia.
Súčasný stav:
Kaštieľ je zariadením Liptovského múzea v Ružomberku. Plánuje sa tu zriadiť expozícia Dejiny poľovníctva v Liptove.


Základné informácie / Prístup a okolie / Expozície
 

 

Voľby prehliadania komentárov

Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

Diana Princess Royal

Diana Princess Royal Czy

Podczas swojej krótkiej, tragiczne życie, Diana osiągnęła szczyt elegancji i wykute jednej z postaci najbardziej rozpoznawalnych i relaxed healthy hair pożądanych. Według ankiety, jej cięcie hair Structure jest wciąż popularny wśród kobiet w każdym wieku.

Victoria Beckham Posh Pageboy

Kiedy Victoria Beckham postanowiła rzucić jej "Posh" skóry, wzięła nożyce do niej zamki i catapulted się do statusu ihistory of hair loss kony z tego zorganizowanego stylu. Jej asymetryczne highlighting hair cięcia innym ulubieńcem kobiet w każdym demograficznych.

I like your information… I

I like your information… I have never seen like this. You information not only interesting but mean full for me and other peoples who visit your site. But unfortunately I did not write any more due to my study because I want to update me in IT field and make me better and better. I did not spend all time at my study, also give time on music, sports and internet browsing for find out more and more great full and latest information. But i like to join you group and happy that i am a part of your group via make an account on your site and reply to your post. Have a nice day642-515 SNAA
642-975 DCASI
642-973 DCNIS1
642-691 BGP+ MPLS
642-972 DCASD
642-611 MPLS
642-446 CIPT1
642-979 DCUCI
642-357 DCSNS
642-655 WAASFE

www.zamky.sk   www.slovaktourservice.sk   www.pamiatky.net
Tento portál bol vytvorený s finančnou pomocou Európskej únie. Za obsah tohto portálu je výhradne zodpovedný server Zamky.sk - Pamiatky.net a za žiadnych okolností nemôže byť povaožvaný za stanovisko Európskej únie. RSS
© 2007 Copyright Zamky.sk - Pamiatky.Net,